Dlouhodobá změna dopravy v Brně pro přístup k porodnici Obilný trh, nemocnici Žlutý kopec a Gymnazium Barvičova

Na základě upozornění pana Ing. Michaela Holaně zveřejňujeme dopravní omezení v Brně, které využijí občané, kteří potřebují k porodnici Obilný trh, nemocnici Žlutý kopec nebo ke Gymnaziu Barvičova.

Uvádíme plné znění vysvětlení dopravního omezení a jeho řešení od pana Ing. Michaela Holaně:

V Brně je od 1.9.2024 do 12/2025 dlouhodobá rekonstrukce ulice Údolní v Brně, která zásadním způsobem omezuje dopravní přístup k porodnici Obilný trh,  k nemocnici Žlutý kopec a k biskupskému gymnáziu na Barvičově ulici.

V důsledku  uvedené rekonstrukce je přerušená tramvajová doprava linky č.4 z Hlavního nádraží k uvedeným zastávkám, zastávka Obilní trh je zcela bez obsluhy a tím je znemožněn výstup k porodnici Obilní trh a znemožněn přestup k nemocnici Žlutý kopec a ke gymnáziu Barvičova na trolejbusové linky 38 a 39. Linka č.4 je od 1.9.2024 vedena odklonem. Zároveň jsou přeloženy trolejbusové linky 38 a 39 z uzlu u Červeného kostela k uzlu Česká a nástup je na chodníku u zelené plochy parku Moravského náměstí a trolejbusy jedou odklonem přes Kounicovu a Konečného náměstí..

Doporučená doprava  je linkou tramvaje č.12 od ÚAN Zvonařka případně od Hlavního nádraží, pro výstup k porodnici Obilní trh  je nejjednodušší výstup na zastávce Grohova a pěšky na Obilní trh, pro přístup k nemocnici na Žlutém kopci lze z tramvaje č.12 přestoupit na zastávce Česká na trolejbusy 38 a 39 případně na zastávce Konečného náměstí na trolejbusy 38 a 39, pro přístup ke gymnáziu Barvičova trolejbus 39 na uvedených zastávkách.

Změna je dlouhodobá a může doznat změny vzhledem ke stavebním postupům, je třeba též sledovat změny v dopravě v Brně na na webu dopravního podniku města Brna DPMB a nebo na IDOSU ve vyhledávači spojení, kde jsou vždy aktuální změny k danému datu a uvedeny i jiné variantní možnosti.